Září 2017

Začínám!

11. září 2017 v 20:31 | Sunny. |  Začínám!

KDO JSEM?

Ahooooj!
Jestli mě neznáš..Jsem 19 letá holka ze severu Čech. Momentálně jsem ve druhém (a posledním) ročníku nástavbového studia, které snad na konci obhájím MATURITOU! Nikdy mi to moc nešlo.Základka byla skvělá,ale přechod na střední nás všechno dost změnil. Vystudovala jsem kadeřničinu, i když ty 3 roky se třídou plnou holek bylo za trest. Teď je to lepší.
Mám přítele, už to budou 4 roky. Změnil mi život. Ve všem.

PROČ VLASTNĚ PÍŠU?

A teď k jádru věci. Můj život asi není nějak zvlášť zajímavej. Teda asi nebyl. Do minulýho roku. Napsala mi spolužačka ze základky, jestli bych nechtěla jet na 14 dní na LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR. No, hledala jsem nějakou aktivitu na léto a možnosti byli 3 a to sice a) tvrdnout v hospodě a obsluhovat ožralý kretény ve 40 stupních b) jet na chmel a makat na přímém slunci ve 40 stupních nebo za c) jet hlídat malý, roztomilý dětičky s lidma, který znám a jsou super! Volba byla jasná. A tak jsem jela .S dětma jsem do té doby neměla absolutně žádnou zkušenost ale kupodivu to nikomu (včetně mě) vůbec nevadilo!
A ten tábor mě změnil. Jinak bych tady dneska nepsala, že ano. Pochopila jsem, že práce s dětma je 100x příjemnější než práce s dospělýma lidma. Ve všech ohledech.
Po táboře jsem začla hlídat, doučovat a jezdit na příměstské tábory. Docela dost dlouho jsem přemýšlela o tom, že po maturitě půjdu na pedagogickou fakultu do Ústí nad Labem, ale představa, že budu dalších 5 let někde tvrdnout mě moc nelákala. A panebože díky za mojí mamku, která mě od malička motivuje k tomu, abych měla nějaký sny a plány a nesmířila se s tím, že budu někde ve fabrice za pásem. A taky díky za YT a za holky jako je Kate Love, Veja Duláková, Pavlinna17 nebo Marky Abroad! Protože bez nic bych ani nevěla, že něco jako Au Pair je. Pokud ti to taky nic neříká..je to slečna, která žije v cizině u rodiny, která jí dává kapesné, ubytování, jídlo atd. výměnou za hlídání dětí.
A tak jsem se asi rozhoupala k tomu, abych zase dala do kupy svůj blog a dokumentovala všechno, co se bude následující rok (možná 2 roky, když se vše podaří) dít. Jednoduše proto, že bych už v září 2018 měla odletět do Ameriky pracovat jako Au Pair!
Tenhle blog vždycky sloužil jen proto, abych se měla kde vypsat a vybrečet a tak by to mělo být i dál. Možná i pro mojí rodinu a kamarády a pro lidi, kteří se mě pořád dokola ptají a já pořád říkám to samí. A nakonec pro nějakého zbloudilého čtenáře, který by se snad chtěl dozvědět něco o tom, jak to všechno vídím já.

PROČ VLASTNĚ PÍŠU...UŽ TEĎ?

Možná sis všimla, že chci odjet až v září 2018, což je přesně za rok a říkáš si proč tak brzo? Ta holka nemá ještě ani maturitu a už se hrne do USA. Já vim, ale...ono to neni jen o tom najít si rodinu, zabookovat letenky a adios Čechy. Škoda.
První a podstatnou věcí je si vybrat agenturu se kterou chceš vlastně vycestovat. Tady v Čechách jsou 3 hlavní. Student Agenci,Coolagent a Cultural Care. Moje volba byla jasná, ale to až v dalším článku. Teď už si myslím, že by to mohlo stačit.

Tak snad brzo AHOOOOOJ!
Fotka uživatele Sár Kadleců.

od znova.

11. září 2017 v 14:25 | Sunny |  Píšu...

Tak psaní recenzní na blog úplně nevyšlo. Proč? Asi jsem si uvědomila, že nikdy nebudu velká youtuberka (nebo vlastně "booktuberka"), protože na to jsem asi až moc líná a taky možná nečtu tolik knížek, abych na to každý týden mohla psát recenze. A jelikož jsem neměla dost zajímavej život na to, abych ho mohla sdílet se světem, rozhodla jsem se to uplně stopnout. Nahradil mi to Instagram a Facebook.
Ale něco se změnilo? Co? To se dozvíte v následujících článcích. Bude sranda.